Nachádzate sa: ÚVODNÁ STRANA / Aktuality

Tajný výlet 2011

Jurek Hueber, 29.6.2011

O závodě Diamond Race, zábavě milionářů pořádajících tajný závod napříč Evropou, bylo již na webu MotoRoute psáno v roce loňském. Tajný výlet, který pořádají pro své kamarády motorkáři z klubu SCRC, nemá, jak víme, nic společného se zábavou boháčů. Ti jedou se svými super drahými a silnými auty označenými čísly bez ohledu na dodržování pravidel silničního provozu. Zato Tajný výlet je etapová soutěž, při které nejde o čas a nerozhodují ani jízdní vlastnosti vozidel, či technická zralost jezdce. Na každého čeká trasa plná úkolů, jež musí účastník plnit, a především pak je náročná na orientaci s dojezdem do cíle, jenž je, jak název soutěže napovídá, tajný. Cesta je plná dobrodružství, legrace a pohody s kamarády, kteří jedou společně v družstvu.
Nejinak tomu bylo v letošním roce, kdy se téhle soutěže na severní Moravě zúčastnilo celkem sto čtyřicet motorkářů. Start byl v Šenově u Nového Jičína. Šlo o v pořadí již třetí ročník, a to po dlouhé odmlce, kdy se tento závod konal v letech minulých. Trasa vedla přes Hanou, se zastavením v prodejně Bikersmode Koudeláková, kde čekalo občerstvení a kde si mohli motorkáři zakoupit i kvalitní oděvní svršky. Následovalo několik dalších stanovišť, na nichž museli soutěžící plnit rozličné úkoly, jako například střelbu z plynové zbraně koulemi do pomyslné české politické scény, či zjišťování různých kuriozit v daných městech. Nechybělo luštění křížovky s tajenkou, kde byla další indicie pro trasu a jiné perličky, které si pořadatele na soutěžící vymysleli.
Cíl byl v překrásném kampu Borová poblíž Hlinska, kde čekala dobrá večeře a zábava pro motorkáře. Družstvo, jenž získalo cestou nejvíce bodů, bylo vyhlášeno za vítězné, i když vyhráli v podstatě všichni, protože vítězství je dojet do cíle, vidět kus naší země a cestu si hezky užít! Vždyť o to přece v motorkařině jde především.
Velké poděkování patří jak organizátorům z klubu SCRC, tak všem, kdo se zúčastnili. A také časopisu MotoRoute za věcnou podporu cenami pro vítěze. Již se těšíme na ročník příští!